SVK DE HU EN
photo

Book your trip

Special offer from 16 €* Check-in:

* Check-out:* Adults:

Children:


Information Office
Information Office
Ventúrska 9,
Zichy´s palace
Bratislava

tel:
+ 421-2-2070-7501

office@bratislava-info.sk

Advertisements

 

Autobusová doprava


Autobusová doprava

Verejnú autobusovú dopravu vykonáva v meste spoločnosť SAD. Na stránke www.eurolines.sk nájdete ponuku informácií o vnútroštátnej autobusovej doprave ale aj službách medzinárodnej autobusovej dopravy, vykonávanej spoločnosťou SAD aj jej zahraničnými partnermi.Mestská hromadná doprava


Mestská hromadná doprava (MHD) v Bratislave pozostáva z autobusov , trolejbusov a električiek...


Sieť MHD je hustá. Väčšina liniek je v prevádzke od 5 hodiny ráno do polnoci. V noci jazdia špeciálne nočné spoje.


Pre jazdu mestskou dopravou, si treba kúpiť cestovný lístok. Je nemožné ho zakúpiť u vodiča, musíte si ich kúpiť pred jazdou na autobusovej zastávke v automate alebo v novinovom stánku. Keďže na niektorých zastávkach sa nedá kúpiť lístok, mali by ste sa všetkými potrebnými lístkami zásobiť vopred.


Lístky sa líšia platnosťou: 10 minútový, 30 minútový a 60 minútový. 10 minútový lístok je vhodný, pre cestu jednou linkou bez prestupov. Čas potrebný na jazdu z jednej zástavky na druhú je vždy vyznačený na cestovnom poriadku na zastávke v ľavom krajnom rohu. Tento čas berú do úvahy kontrolóri cestovných lístkov (revízori), dokonca aj keby bola na ceste zápcha. Ľudia, žijúci a študujúci v Bratislave často uprednostňujú špeciálne lístky platné mesiac, 3 mesiace alebo dokonca 1 rok.


Hneď po nastúpení, mali by ste si označiť cestovný lístok. Označovacie zariadenie funguje celý čas, okrem času, keď nastúpi revízor cestovných lístkov. Revízori prechádzajú celým vozidlom a žiadajú od každého cestujúceho platný lístok. Ak nemáte platný lístok, môžete dostať pokutu až do 1400 Sk (~35€). Keď prevážate psa alebo väčšiu batožinu, musíte si kúpiť samostatný lístok.


Najlepšia voľba pre turistov, ktorí plánujú používať mestskú dopravu častejšie, je 24-hodinový a 48-hodinový lístok. Oprávňuje vás cestovať toľko, koľko budete chcieť všetkými formami dopravy.


©2005 BRATISLAVA TOURIST SERVICE s.r.o.
All rights reserved.
Contacts Advertising
www.gsgroup.sk
BRATISLAVA TOURIST SERVICE s.r.o - Česky BRATISLAVA TOURIST SERVICE s.r.o - English BRATISLAVA TOURIST SERVICE s.r.o - Deutsch BRATISLAVA TOURIST SERVICE s.r.o - Pусский BRATISLAVA TOURIST SERVICE s.r.o - Français BRATISLAVA TOURIST SERVICE s.r.o - Español BRATISLAVA TOURIST SERVICE s.r.o - Italiano BRATISLAVA TOURIST SERVICE s.r.o - Slovensky