SVK DE HU EN
photo

Book your trip

Special offer from 16 €* Check-in:

* Check-out:* Adults:

Children:


Information Office
Information Office
Ventúrska 9,
Zichy´s palace
Bratislava

tel:
+ 421-2-2070-7501

office@bratislava-info.sk

Advertisements

Maximiliánova fontána (Hlavné námestie)

Renesančnú Rolandovu fontánu na Hlavnom námestí dal postaviť cisár Maximilián II., keď po jeho korunovácii v r. 1563 vypukol v meste veľký požiar. Autorom je kamenár Ondrej Luttringer z Deutsch Altenburgu , ktorý ju dokončil v r. 1572. Predstavuje rytiera Rolanda, legendárneho ochrancu mestských práv. Iní zas považujú sochu za portrét Maximiliána II.

Fontána s plastikou ženy (Františkánske námestie)

Žena vylievajúca vodu z krčahu, odetá do antického odevu a na hlave má helmu.

Fontána sv. Juraja (nádvorie Primaciálneho paláca)

Ústrednú časť tvorí pieskovcové barokové súsošie zobrazujúce legendárneho rytiera bojujúceho s drakom.

Fontána Zem - planéta mieru (Hodžovo námestie)

Fontána Zem - planéta mieru je dielom architekta T. Bartfaya z roku 1982.

Fontána Družba (Námestie slobody)

Fontána Družby je najväčšia fontána v Bratislave. Bola postavená v roku 1980. Jadrom fontány je lipový kvet z nerezu o priemere 9 m s hmotnosťou 12 t, stojaci na pilieri uprostred kruhovej nádrže, ktorá má priemer 45 m.

Fontána Poézia (Šafárikovo námestie)

Umiestnili ju do parku roku 1958. Jej súčasťou je bronzová socha T. Bártfaya.

Kačacia fontána (Šafárikovo námestie)

Kačacia fontána patrí medzi najkrajšie fontány v Bratislave. Vyhotovil ju v roku 1914 R. Kühmayer. Súsošie pripomína povesť o troch chlapcoch a ich kačiciach.

Ganymedova fontána (Hviezdoslavovo námestie)

Ganymedovu fontánu dala mestu Prvá prešporská sporiteľňa. Vyhotovil ju v roku 1888 sochár V. Tilgner. Jej dominantným motívom je antická legenda o Ganymedovi. Socha na vrchole fontány zobrazuje práve akt únosu. Detské postavičky v strednej časti držia v rukách štyri najtypickejšie dunajské ryby- zubáča, kapra, sumca a šťuku. Raky, žaby a korytnačky pripomínajú, že mesto je úzko späté s neďaleko tečúcim Dunajom.


Fontána s levom (pred Starou tržnicou)

Túto fontánu zložili z rôznych častí starších fontán. Stĺp nesúci leva pochádza zo 17. storočia a kedysi patril k fontáne, ktorá stála v arcibiskupskej záhrade.

©2005 BRATISLAVA TOURIST SERVICE s.r.o.
All rights reserved.
Contacts Advertising
www.gsgroup.sk
BRATISLAVA TOURIST SERVICE s.r.o - Česky BRATISLAVA TOURIST SERVICE s.r.o - English BRATISLAVA TOURIST SERVICE s.r.o - Deutsch BRATISLAVA TOURIST SERVICE s.r.o - Pусский BRATISLAVA TOURIST SERVICE s.r.o - Français BRATISLAVA TOURIST SERVICE s.r.o - Español BRATISLAVA TOURIST SERVICE s.r.o - Italiano BRATISLAVA TOURIST SERVICE s.r.o - Slovensky